Trençkot Seçiminizi Ten Renginize Göre Ayarlayın

Trençkotlar geçiş mevsimlerinde hayat kurtarıcı parçalar olabilirler. Her kombine gidebilen hem spor hem de şık olabilen trençkotların modeli kadar renkleri de önemlidir. Doğru renk seçimi yapmak hem sizi hem de kombininizi kurtarır.
Hangi Ten Rengine Hangi Renk Trençkot Alınabilir?
Eğer beyaz bir tene sahipseniz gri, açık ve koyu kahverengi, yeşilin tonları ve mavinin her tonunu trençkotunuzda tercih edebilirsiniz. Çok uçuk olan renklerden, pastel tonlarından ve ten renginize yakın kum rengi tonlarından kaçınmanız gerekmektedir. Bu tonlar beyaz tenli olduğunuz için sizi silik ve solgun gösterecektir. Buğday tenli bir yapınız var ise daha sıcak renkleri tercih edebilirsiniz. Açık kahverengileri, lila ve leylak gibi mor tonlarını tercih edebilirsiniz.
Sarı ve yeşil gibi alt tonlarınızı barındıran renklerden uzak durmalısınız. Bunları dışında her renk buğday tene yakışan renklerdendir. Her renk trençkotu alıp gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz. Esmer tenli biriyseniz renk seçimi için kaygılanmanıza hiç gerek yok. Önünüze gelen her renk trençkotu alıp gönül rahatlığı ile giyip dışarda salınabilirsiniz. Esmer tenlilere her renk fazlasıyla yakışıyor, onları soluk gösterecek bir renk daha çıkmamış anlaşılan. Özellikle beyaz olmak üzere, sıcak pembe, sarı, haki yeşili, kırmızı, turuncu gibi diğer renk seçenekleri de esmer teninize oldukça yakışacaktır. Trençkot seçimi yaparken bu renk seçeneklerine de göz atmayı ihmal etmeyin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir